Infootsing

iDevice ikoon Eelteadmised

Internetis on väga suur hulk infot, mis on koondatud veebilehtedele ehk veebisaitidele. Et veebilehti vaadata, peab lisaks Internetiühendusele olema arvutis programm, mis võimaldab veebilehti vaadata. Neid programme nimetatakse veebilehitsejateks ehk veebibrauseriteks. Üks populaarsematest on Internet Explorer. Lisaks sellele on veel Mozilla Firefox, Google Chrome jt

Et leida üles vajalikku veebilehte, peame teadma selle aadressi. Igal veebilehel on oma aadress. Aadress koosneb mitmest osast, mis on omavahel punktidega eraldatud (veebilehe aadressis ei kasutata tühikuid ja täpitähti). Reeglina on veebilehe aadressid kujul:
www.organisatsiooninimi.domeen

Veeb (WWW) koosneb hüperteksti lehekülgedest. Hüpertekst on elektrooniline tekst, mis sisaldab viitasid (linke) teistes arvutites paiknevatele tekstidele. Viidaks võivad olla lehekülje suvalised osad (lause, sõna, pilt vms). Kui hiirekursor asub lingil, muutub hiirekursor käekujuliseks.


Aadressiriba kasutamine. Kui leheküljelt leheküljele liikumine toimub veebilehitseja aknas linkide abil, täidab veebilehitseja aadressiriba automaatselt.
Kui on teada soovitud veebilehe aadress, võib selle sisestada aadressiribale ja vajutada klaviatuurilt Enter klahvile.


IDevice küsimuse ikoon Küsimus
Mis on hüpertekst?
  
elektrooniline tekst, mis sisaldab viitasid (linke) teistes arvutites paiknevatele tekstidele
eriti suures kirjas kirjutatud tekst
piltide allkirjaks lisatud tekst

IDevice küsimuse ikoon Küsimus
Mis on WWW?
  
WWW on rangelt piiratud võrk, mille kasutamiseks on vaja kasutajanime ja parooli
Ülemaailmne võrk, mis on mõeldud kõigile vabaks kasutamiseks