Operatsioonisüsteem MS Windows XP

iDevice ikoon Selgitus
Windows XP on kasutajale meeldiv ja lihtne operatsioonisüsteem, mis võimaldab töötada samaaegselt mitmete erinevate programmidega.

Peale sisselogimist avaneb arvutikasutajale pilt, mida nimetatakse töölauaks (Desktop)

Töölaua allservas on tegumiriba (Taskbar), mille vasakus ääres on START nupp, mille abil saab avada tööks vajalikke programme. Samal ribal on näha kõigi avatud akende/programmide nimed.


Töölaual on pisikesed pildid, mida nimetatakse ikoonideks. Ikoonidega tähistatakse erinevaid objekte Windowsis nagu näiteks programme, kaustu, faile (dokumente).


Tuntumad ikoonid on Minu dokumendid (My Documents), kus hoitakse dokumente, Prügikast (Recycle Bin) kustutatud asjade tarvis ja Minu arvuti (My Computer) oma arvuti andmekandjate sirvimiseks.


Windows XP operatsioonisüsteemi on mugav kasutada hiirega. Ekraanil asub hiirekursor, mis tavaliselt on noole kujuline. Liigutades laual asuvat hiirt liigub hiirekursor ekraanil.

Start-menüü kaudu saab käivitada kõiki arvutisse paigaldatud programme. Start-menüü avamiseks tuleb hiirega klõpsata ekraani vasakus nurgas Start nupul.
Kui viid hiirekursori mõnele Start-menüü reale, mille parempoolses servas on nool (n Kõik programmid ehk inglise keeles All Programs), avaneb (ilma hiireklõpsuta) järgmise taseme menüü. Liikudes edasi järgmise taseme menüüsse võid klõpsu abil käivitada programmi või liikuda veelkord edasi alammenüüdesse. Jätka hiirega osutamist nii kaua, kuni leiad vajaliku ja seejärel klõpsad sellel.

 

 

 


IDevice küsimuse ikoon Küsimus
Mis on Microsoft Windows?
  
Hästi väikeste mõõtmetega programmiaken
Tekstitöötlemisprogramm
Elektronposti saatmise programm
Operatsioonisüsteem